Je znám lepší způsob vlády, než je demokracie

19. října 2017 v 15:58 | František Rozhoň

V naší republice je před parlamentními volbami a partaje provádí všechno možné, aby získaly voličské hlasy znamenající moc a peníze. Voličům při rozhodování víc než hesla na plakátech napoví, jak zájemci o hlasy jednají.


Šéflidovec Pavel Bělobrádek říká slovy, že patří k nové generaci politiků; dokáže však být k vládnoucímu lidu upřímný jako generace spjatá s únorem 1948. Pár dní před zhroucením koalice se STAN Bělobrádek odmítl "spekulace", že už podepsaná koalice se hroutí. Podobně prezident A. Zápotocký krátce před měnovou reformou r. 1953 zprávy o přípravě reformy odmítl jako "spekulace třídních nepřátel".

Premiéra Sobotku před volbami ve vedení ČSSD posílili ministři Chovanec a Zaorálek. Pak podobně jako dříve šlechtic Uljanov alias Lenin svorně vyhlásili válku hospodářské politice jimi dosud prosazované. V rámci "ekonomické diplomacie" nabízí světu naši levnou práci, a není-li dostatečně levná, ještě ji dotují i "pobídkami". Teď levné práci vyhlásili válku a vyděsili i prof. Milana Zeleného, neb slibují lidem boj a válku místo spolupráce.
Staronové vylomeniny předvádí TOP 09 se "spojenci". Místo volební koalice vrátili do naší politiky jednotnou kandidátku více subjektů, z nichž jeden má vedoucí úlohu a nejvíc kandidátů. Přidali nic neříkající slovní závazek, že neuhnou při obraně demokracie - že neexistuje žádná definice slova demokracie, připomínal už George Orwell. Jak vypadá obrana demokracie v praxi, jsem našel nejprve u "spojenců" z KANu, Klubu angažovaných nestraníků. Kandidáti KANu do EUparlamentuVladimír Hučín a Zdeňka Mašínová neuznávají princip volební demokracie, respekt k výsledku voleb, a jednají podobně jako Uljanov-Lenin po volbách do Ústavodárného shromáždění - když jejich oblíbení kandidáti ve volbách neuspějí, jsou vítězové voleb určeni k odstřeluči k defenestraci. Že neuznává masarykovskou demokracii založenou na diskuzi, dává v kampani najevo vedoucí síla kandidátky TOP 09. I na lidi kvalifikovaně zdůvodňující, proč teď nepřijmout euro, řve TOP 09 z plakátů Tak dost! Eurobubákům neuhneme a lže Karel Schwarzenberg My jsme Evropa.
ODS lidem slibuje "slušného lídra". Skutečnost představil Pavel Novotný,předseda místního sdružení v Praze a tamtéž opakovaně zastupitel za ODS. Novotného sloh, že Čecháček je pěkný zmrd, malá válka by se tu prohnat mohla a účastníky některých shromáždění by měli řezat pendreky a vodními děly, je sarkastický a nadávající jako sloh Uljanova-Lenina. Lidé perzekuovaní bolševiky, jako vydavatel Svědomí Milo Komínek, takový sloh zažili od bachařů v lágrech a považovali ho za teror; za pravdu jim daly lidskoprávní smlouvy, které bezdůvodné útoky na čest a pověst zakázaly. Teroristický sloh v podání Novotného zjevně nevadí lídrům ODS, včetně Václava Klause mladšího, který se k němu odmítl vyjádřit na besedě v Ostravě.
Všechny výše zmíněné strany si říkají "demokratické" a jejich činy podle mne dávají za pravdu G. Orwellovi, že slova jako "demokracie" se používají vědomě nepoctivě. Proto ani já nevěřím tezi, že neexistuje žádný lepší způsob vlády, než je demokracie. Podle mne je lepší demokratická republika, která kombinuje principy demokracie a republikánství. Lidé se mohou vměšovat do správy země a státní moc uznává svobodu jako svobodu jednotlivce od svévole moci.
O toto pojetí svobody se bojuje už řadu staletí, první úspěch byl dosažen před 802 lety v Anglii, kde král musel omezit své vlastní pravomoci. I my musíme bojovat. Dnešní "demokraté" sice nechali M. Kubišovou zpívat Tvá vláda, lide, se k Tobě navrátila, ale pak (r. 2004) ústy ministra spravedlnosti se souhlasem státní zástupkyně vyhlásili opak - že stát si může dělat se svými občany, co chce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama