Hladovka za omezení práv

22. listopadu 2017 v 9:38 | František Rozhoň
Jsou jako oni
V dobách, kdy Československo bylo "na věčné časy" pevnou součástí mezinárodního socialistického společenství a jeho politika byla ozvěnou sovětské, rozhodl se Pavel Wonka narušit "volby" - manifestační souhlas s politikou stran Národní fronty v čele s KSČ. P. Wonka neprosil o zařazení na jednotnou kandidátku, ale rozhodl se - v naprostém souladu se zákony - kandidovat jako nezávislý. Ti nahoře si to ale nepřáli a skončilo to tragédií - smrtí Pavla Wonky ve vězení.

V roce 2017 jsme prý pevnou součástí Západu a volby už jsou svobodnou soutěží názorů. Přesto je zase někdo proti právu občanů - v naprostém souladu se zákony - ve volbách kandidovat či podpořit jim vyhovující názor. Jednají tak i lidé prý "zocelení v bojích proti KSČ".

Před parlamentními volbami Vladimír Hučín, signatář Charty 77 oceněný Babišovým hercem jako válečný veterán III. odboje, řekl Deníku, že jde k volbám zabránit úspěchu jemu nemilých názorů. Posléze před prezidentskými volbami signatář a mluvčí Charty 77, spoluzakladatel Společnosti přátel USA a emeritní ministr vnitra Tomáš Hradílek usoudil, že splnění všech zákonných podmínek nestačí ani Miloši Zemanovi k tomu, aby kandidoval. Hradílek se však nezapojil do názorové soutěže, součásti voleb, ale zaujal burcující pózu. Jako někteří zvedají červené karty, pan Hradílek držel 17 dní hladovku. I lidé prý "zocelení v bojích proti KSČ" se zapojili do vlnky podpory Hradílkově akci podpisem petice, agitující stylem, který jsem považoval za zavrženíhodný už před Sametem.

I umělkyně Marta Kubišová, zlatá slavice proslavená i Modlitbou pro Martu, podpisem petice podpořila staronové
obviňování, že jiné názory či nedistancování se od osob s nálepkou "závadové" svědčí o nedobrém fungování rozumu. Podporou chvály, že Hradílek se celý život snaží žít v pravdě, se i Kubišová přihlásila k bolševickému zlozvyku říkat pravdy jen půl a u našeho člověka přehlížet i zásadní chyby. Do života v pravdě bojovníka proti KSČ Hradílka se totiž vešlo i členství v KSČ, podle V. Hučína i funkcionaření tamtéž, a protizákonné veřejné tvrzení, že pachatelem přerovských výbuchů je V. Hučín. Kubišová a další signatáři petice na podporu Hradílkovy akce zjevně potvrzují, že za agitací nejsme jako oni je praxe jsme často jako oni.

Navíc: Oba zmínění signatáři Charty 77, Hučín a Hradílek, dříve omezovaní a dnes chtějící omezovat druhé, nejsou schopni ani po vítězství pravdy a lásky omezit vzájemnou nelásku. Nepřestávají usilovat o porážku chartisty-protivníka - soudy Hučín vers. Hradílek se táhnou už řadu let a jejich konec zdá se být v nedohlednu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama