Vrátila se naše minulost

27. listopadu 2017 v 19:50 | František Rozhoň
17. listopad 2017 v Praze

Ve jménu lepší demokracie 17. listopadu u nás opakovaně došlo k masovým perzekucím. Když Hitler řvával, že nacisté jsou lepšími demokraty než parlamentní žvanilové, ale naši studenti dali najevo, že nacisty zlepšenou demokracii nechtějí, nacisté 17.11.1939 zavřeli naše vysoké školy, studenty zavírali a popravovali. Když bolševik říkal, že jeho režim je nejvyšší formou demokracie, ale většina našinců už chtěla změnu, došlo 17.11.1989 na závěr akce mládeže k perzekuci na pražské Národní třídě. Od té doby slyšíme, že svoboda a demokracie se nám vrátila právě onoho 17.11.1989; podloubí, kde byla 17.11.1989 perzekuce největší, je však už soukromé, veřejně nepřístupné; na rozdíl od Let to prý nevadí.

Poblíž podloubí se na počest návratu i 17.11.2017 hrálo, tančilo, vypadalo to jako estráda, ale také lidi doháněla naše minulost. Zase docházelo k atakům a umlčování těch, kteří chtějí změnu; pachatelé jistě věřili, že dělají dobrou věc a prokazují, že nejsou Češi největší poserové světa, jak tvrdí Štěpán Mareš 7.10.2017 v týdeníku 5+2. Terčem se stal např. pan Tomio Okamura, který šel do voleb s programem jiným než systémové strany. Nikdo T. Okamuru nezažaloval u soudu, že by programem porušoval zákony. Když Okamura ve volbách uspěl, obvinil ho i publicista Ondřej Neff, nickname Aston, že svým programem útočína principy našeho ústavního systému. Protože O. Neff obvinění nezdůvodnil, není text příspěvkem k diskusi o současnosti, ale spíše podněcováním k akci. Přestože nezdůvodněné útoky, byť jen na čest a pověst, jsou dle práva nepřípustné, podněcování zabralo a vrátila se naše minulost. Vrátily se nejen před listopadem 1989 časté ataky na ty, kteří chtějí změnu. To, co dnes dělají Neff a podobní, páchali před sedmdesáti lety poskoci sloužící KSČ. Gottwaldovi pomocníci mlčeli k tomu, co bylo mnohým jasné, že KSČ chce uchvátit veškerou moc, ale podněcovali lidi proti jejím oponentům, tzv. reakci, že ta prý to myslí s lidem špatně; ovlivnění lidé pak v únoru 1948 pomohli KSČ zahájit otevřený teror.

17.11.2017 nás doháněla minulost i na pražském Václaváku, kde při tzv. Festivalu svobodyprý mělo na sto tisíc lidí vyjádřit ochotu postavit se aktivně za pravdu a další hodnoty, na kterých je založena naše svoboda. Ve skutečnosti bylo pár tisíc lidí svědky návratu nemoci zvané elitářství. Tou nemocí trpěli i bolševici, tvrdili, že jen oni jsou zárukou, že výdobytky zůstanou lidu zachovány a že oni jsou ti nejlepší. 17.11.2017 silný kandidát na prezidentaJiří Drahoš mluvil podobně "My jsme zárukou toho, že demokracie a svoboda zůstane zachována. My!"; konkurenční prezidentský kandidát M. Horáček promluvit nesměl. Pozván byl i elitář Šimon Pánek, který nechal svého Člověka v tísni s Úřadem vlády dlouholetého bolševika a pak premiéra Fischera zase bez soudního rozsudku hlásat, že někdo je ve své vlasti nezvaným hostem, a oživit tak politický styl, který vedl k bolševickému teroru i nacisty páchanému holocaustu. Zdá se proto, že jsou oprávněné obavy V. Klause st., že se schyluje k válce alespoň někoho z nás s "lepšími lidmi", tzv. evropskou elitou; že Bohumil Pečinka správně míní v textu Demokracie se změnila v oligarchii, že "elity" vedou naši demokracii k lůzovitosti.

Minulost 17.11.2017 byla i na pražském Albertově. Zde spor z let 1968-69, zda se lid může vměšovat záležitostí, které ho týkají, oživil Doc. PhDr. Mikuláš Bek, Ph.D., muzikolog, rektor brněnské Masarykovy univerzity, již považované za továrnu na neomarxisty. Bek se zjevně shodl s bolševikem Leonidem Iljičem Brežněvem, který sem poslal ozbrojence, aby zajistili odpověď "ne", Bek kladnou možnost prohlásil za "diktaturu referend".

Vrácená
demokracie
už zase není prostorem k legitimnímu střetávání různých politických proudů a rodících se funkčních kompromisů. Lidé ve volbách zmocnění ke správě země si neberou příklad z Jiřího z Poděbrad, správce hájícího soužití lidí, kteří ani v zásadních otázkách neměli shodný názor. Lidé Stranou vyučení, že jejich cíle jsou nad zákonná a jiná omezení moci, odevzdali stranické knížky a odsoudili komunismus - a byli čistí. Nezměnili se, jen místo Moskvy propagují Habsburky, kteří jako bolševici a nacisté tvrdě měnili svět bez ohledu na odpor druhých. Staronový politický styl se daří podsouvat většině Západu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama