Agresivní ovčané zase mezi námi

29. ledna 2018 v 18:42 | František Rozhoň |  Politika ve stylu retro
Volba M. Zemana prezidentem ve slušné společnosti nemůže být platná, myslel bych si, kdybych věřil tomu, co mi podsouvali a podsouvají "novináři".

Jeden z nich, jinak dobrý autor sci-fi a šéfredaktor respektovaného Neviditelného psa, nickname Aston, sám sebe chválí, že své politické glosy vždy ladí neutrálně. Pojem "neutrálně" v jeho pojetí už začínám chápat jako "doublethik", neb v sobě často obsahuje opak sebe sama. Do "neutrálního ladění" se totiž Astonovi už před volbami vešla mimo jiné obvinění, že Zeman vydírá voliče a jeho míra podraznictví už dosáhla vrcholu.


Ta a podobná obviňování ani tentokrát nezabrala, po např. Havlovi (1989) a Babišovi (2017) získal tentokrát masovou podporu mohutně osočovaný M. Zeman. Inu, má generace se už před lety naučila, že když média běsní; často obviňují křivě; mladší generace měla méně příležitostí tohle pochopit.


"Novináři" pokračují v osočování i po volbách. Výše zmíněný Ondřej Neff ještě před sečtením všech hlasů "neutrálně" obvinil více než dva miliony voličů, že u nich prý nad slušností a argumenty zvítězily lži o Drahošově vítačství. V pondělí si děti a mládež cestou do školy braly zdarma list Metro z Babišovy mediální stáje, v němž titulky vinily Zemana mimo jiné, že vyhrál díky nerozhodnutým, donutil je volit; ač text sám se o nějakém nucení vůbec nezmiňoval.
Zeman vyhrál, ale "novináři" přesto něco dokázali. Co, podle mne dobře vystihl Václav Klaus ml. - i lidé s imunitou radši neřekli nahlas, že nevolili prof. Drahoše.


Chápu to vše jako potvrzení, že se u nás znova profiluje skupina agresivních ovčanů se schopnostmi připisovanými upírům - když úspěšně napadnou statečného občana, stane se z něj také ovčan často agresivní. Dvě třetiny občanů zatím nepodlehly, voliči Zemana a u voleb absentující.


Protože se blíží výročí událostí bolševiky vychvalovaných jako vítězství pracujícího lidu v únoru 1948, je dobré připomenout, že tehdy zdejší bolševické špičky také měly vychované agresivní ovčany infikující tou nemocí další. Ti tou nemocí postižení pak zničili demokratickou správu země dřív, než prezident 25. 2.1948 přijal demisi skupiny ministrů a Gottwaldovu vládu "obrodil".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama