Volby zatím odpovídají duchu doby

13. ledna 2018 v 12:40 | František Rozhoň
Hvězda vědeckého nebe Jiří Drahoš zářila skoro všude - když jsem šel v Luhačovicích popít Vincentku, byl tam podpisový arch na podporu této hvězdy, když jsem přijel do Prahy na sraz spolužáků, zas mi cpali podpisový arch na podporu toho pána. Drahý Drahoš sám se pak zjevně zachoval v duchu revoluční, aktivistické doby u nás nastolené r. 1948 a vylepšené r. 1989: Rozhlásil, že už si s ostatními osmi protikandidáty Miloše Zemana řekli, že jsou ochotni a připraveni podpořit kohokoliv z nich, kdo se dostane proti němu. Přinejmenším ParlamentníListy.cz zjistily, že se toto tvrzení nezakládá úplně na pravdě. Odpovídá však duchu té naší revoluční doby, v níž až příliš často je pravdou v původním významu toho slova opak toho, co je hlásáno.
V podobném duchu přispěli k volbám naši pravdomluvci. Jeden mediální pravdomluvec vymyslel a další pravdomluvci šířili, že dosavadní prezident postupuje do druhého kola automaticky a tak tedy jeho podporovatelé se zatím nemusí angažovat a mohou nevolit. Prý tento podraz vyšetřuje policie.
Přidali se i mediální pravdomluvci z veřejnoprávního rozhlasu, když přinejmenším na ČRo2 po 13.hodině ve zpravodajství, které má být úplné a objektivní, šířili, že volič nesmí mít u sebe nic, čím by vyjádřil podporu nějakému kandidátovi. Ale: Má-li být volba platná, musí mít volič u sebe hlasovací lístek vyjadřující podporu jednomu kandidátovi, a ten lístek pak v úřední obálce osobně vhodit do urny. Poslal jsem do rozhlasu dotaz, zda budou volby neplatné, když odporují předpisům šířeným vašimi pravdomluvci; odpovědí bylo dvojí mlčení - mně neodpověděli a přestali šířit svůj úplný nesmysl.
Duchu doby odpovídá i epizodka z jedné volební místnosti, kde jistá aktivistka veřejně pracující i tělem hlasitě dávala nezdůvodněné nálepky voliči Ing. Miloši Zemanovi a téhož voliče tak trochu napadla. Tato aktivistka se chovala na dnešní dobu celkem krotce. Vždyť mediální pravdomluvci už před řadou měsíců rozšířili slova jiné aktivistky, že prezidenta by měl někdo vyhodit z okna; Ústav pro studium totalitních režimů tuto aktivistku prohlásil bojovnicí za lidská práva a ocenil medailí "Za svobodu a demokracii", a ona sama jako občanská aktivistka kandidovala do euparlamentu.Jindy v Praze na akci Feministické společnosti Univerzity Karlovy jiné usměvavé aktivistky pochodovaly s nápisem Mrtvej šovinista dobrej šovinista, snímek zveřejnilo Metro 14. března 2016. Opakovaně dodávám, že šovinistou je kdekdo, jak předvedla docentka Ilona Švihlíková na veřejnoprávním rozhlase, stačí mít jiné zkušenosti s "platovou diskriminací žen" než paní docentka. Lidé z Univerzity Karlovy rektora Tomáše Zimy, jako dříve lidé z Osvětimi velitele Rudolfa Hösse, rozhodují, kdo bude lepší mrtvý než živý.

Přestože aktivistka veřejně pracující tělem ve volební místnosti ani nevyhodila ing. Miloše Zemana z okna, ani ho nenapravila usmrcením, doporučuji řediteli Ústavu pro studium totalitních režimů a rektoru Univerzity Karlovy, aby tuto aktivistku ocenili za šíření hodnot, které jejich instituce už podpořily.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama