Zapomeňte a věřte

22. ledna 2018 v 19:05 | František Rozhoň |  Politika ve stylu retro
Prezidentské volby jsou prý nesmírně důležité - nezvítězí-li správný kandidát, bude to považovat za tragédii pro společnost např. paní Zdeňka Mašínová. Podle mne je tragické spíše to, že kampaň je trochu divadlem (názor doktora Z. Zbořila) a spíše výběrem tváří než volbou směru, kterým se má ubírat naše společnost. Za prvé pravomoci námi voleného prezidenta při ovlivňování našich životů jsou podstatně menší než možnosti nevolené eubyrokracie. Za druhé v případě opakovaného vítězství M. Zemana není zaručeno, že jeho počínání se pak zásadně nezmění, neb už nemůže být motivováno snahou uspět v dalších volbách znovu. Za třetí protikandidát J. Drahoš je pro mne černou skříňkou, neb jako zastupitel by působil poprvé a to hned ve formálně nejvyšší zastupitelské funkci. Bylo by to jako hlasováním přidělit motorku nejvyšší kubatury řidiči začátečníkovi. Jedinou "zkouškou" J. Drahoše byl zatím jeho podpis pod Výzvou vědců proti strachu a lhostejnosti; ale podle zjištění Pavly Boublíkové zveřejněného na Neviditelném psu,se přikázání Drahoše a spol. občanům už měnila jako známá přikázání na Farmě zvířat. Snad jediným plusem kampaně je, že "nastavuje zrcadlo" nejen kandidátům. Jak také konstatoval doktor Z. Zbořil, zatímco údajný bojovník proti fake news a zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda píše, že kandidát v posledním tažení leží na Hradě, ten kandidát hovoří souvisle, bez poznámek a konzistentně na TV NOVA; bojovník proti fake news se tak sám odhalil jako tvůrce fake news

Ve stínu této volební kampaně se udály i věci podle mne podstatně důležitější, než ty volby. Mimo jiné se nejvyšší státní zástupce a mnozí politici pustili se do premiéra, že svým názorempodrývá důvěru v naše báječné orgány. Jejich slova ale v sobě obsahují zapomeňte, čím se orgány činné v trestním řízení už proslavily, a věřte, že je vše OK.

Mne z důvěry v orgány činné vyléčila nejprve kauza 7+1 trestných činů Vladimíra Hučína. Hučína, podle dokumentaristy Vadase nejlépe hodnoceného důstojníka BIS, zavřeli a vodili i v železech. Pak ho obvinili ze sedmi trestných činů, z osmého Hučína vinila média. Nejprve byl odsouzen i lékař za zločin uznání Hučínovy nemoci. Pak ale začal jezdit na procesy politik J. Štětina, a mně se zdálo, že se mění chování soudce i žalovaného Hučína; Hučín byl zbaven obvinění ze sedmi trestných činů.
Podobně důvěryhodné bylo obvinění pana Vlastimila Pechance z vraždy. V obvinění nevěřil ani zmocněnec poškozených Jakub Polák, ale státní zástupkyně žalobu dotáhla až do pro ni úspěšného konce, Pechanec dlouho bručel, státní zástupkyně povýšila na nejvyšší možnou zástupkyni.
O dalších případech, na které bychom měli zapomenout, psal a píše pan Zdeněk Jemelík. Například v kauze zacházení s obžalovaným Shahramem Abdullahem Zadehem varoval: "Občané mají důvod bát se státu, jenž svými nástroji porušuje vlastní zákony, aby vykonával svévolně moc nad poddanými. Zvlášť silné obavy vyvolává zneužívání orgánů činných v trestním řízení, protože ve státě nedbajícím svých zákonů se jejich obětí může stát prakticky kdokoli…" Pan Jemelík informoval i o kauze žalované Aleny Vitáskové. Ta kauza podle jiného hodnocení překonává i procesy v padesátých letech; na toto by si netroufli ani tehdejší soudci. Během volební kampaně byla i Vitásková obvinění zbavena. Soudce, který jí předtím i bez důkazů uložil drakonický trest, jistě zůstane bez trestu, neb na rozdíl od lékaře páchajícího zločin uznání Hučínovy nemoci je soudce nezávislý. Potrestaným je však pan Zdeněk Jemelík, a to v duchu zákona totalitarismu:na návrh Johna Boka byl vyloučen ze spolku Šalamoun a zjevně i z fotek dokumentujících na netu báječnou činnost spolku.Já jako "buran" zatím udělám opak toho, co ode mne "elity" chtějí. Nezapomenu na přehmaty, nevěřím na neposkvrněné orgány činné v trestním řízení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama