Změna, nebo převrat?

26. ledna 2018 v 11:59 | František Rozhoň |  Politika ve stylu retro
Miloš Zeman jako premiér na mne udělal velký dojem, přiměl mi k závěru, že není dobré takového člověka pouštět k moci. Jeden z dlouhodobých podporovatelů knížete, vítač US-Army a člověk vyzývající BIS, aby prověřila lidi s názory jemu nemilými, mne však přiměl k přesvědčení, že je ještě větší zlo než Zeman; proto jsem v minulých prezidentských volbách volil "co víc nechci". Letos jsem se ocitl ve stejné řece. Zdivočelé okolí zase mnou cloumá, tentokrát k hlasu pro "změnu", kterou má být prof. chemie Drahoš. Pan profesor a jeho věrní mě však přesvědčili, že bude dobré cloumání odolat, neboť se obávám, že změnou má být převrat.

Vlastní slova pana profesora "Já nevím, kdo z občanů České republiky v tuto chvíli je schopen například docenit nebo zhodnotit, jestli vystoupení České republiky z Evropské unie je v pořádku, se mi jeví jako postoj vnucený nám v šedesátém osmém okupanty, že někdo jiný je oprávněn rozhodnout za nás. Jako postoj, který je v rozporu se základními myšlenkami sto let staré Washingtonské deklarace, které se staly základem naší státnosti - protiřečí zejména víře, že žádný národ nemůže být nucen žít pod svrchovaností, které neuznává.

Že letošní "změnou" by byl převrat do časů po našem Únoru, italském pochodu na Řím, německém nástupu Hitlera a ruském úspěchu Lenina, mi napovídá mimo jiné návštěva stránek podporovatelů profesora Drahoše: Voliči, kteří nevolili podle představ podporovatele Drahoše, prý plédovali pro extremistická hnutí, selhali politicky, jsou spíše politicky negramotní a to v takové míře, že by jim mělo být v zájmu demokracie - velmi paradoxně - suspendováno volební právo. Proč už zase někteří lidé věří, že nejlepší "demokracie" je ta, v níž "ti lepší" z vlády lidu vylučují část lidu?


Díky profesore Drahoši, díky jeho podporovatelé, zas půjdu hlasovat co víc nechci, proti Drahošovi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama