Vážím si pana Duky stále víc

14. února 2018 v 15:14 | František Rozhoň |  Politika ve stylu retro
Není dopis jako dopis. Zvláště odporné mi připadají dopisy, kterých v našich krajích vzniklo nemálo, nejvíc v době, kdy jsem ještě nebyl ani školákem. Autoři píší o někom, ne však tomu o kom píší. Píší to někomu, kdo může potrestat toho, o kom píší, a žádají jeho potrestání. Autoři přitom odsoudí nesprávné postoje toho, o kom píší, a na vědomí to vše dají médiím.

Tato praxe nezmizela. Prý stovka lidí teď podepsala takový dopis adresovaný papeži, ale směřující proti Dominiku Dukovi; pan Duka jeho obsah nezná, ale už z něj dva dny citoval veřejnoprávní rozhlas. Není to první dopis tohoto typu proti Dominiku Dukovi, proti Dukovi, ale ne Dukovi, už psali např. kandidáti KANu do euparlamentu Z. Mašínová a Vl. Hučín, a text byl zveřejněn na netu.

Já jsem dnes naopak zařadil mezi stovky signatářů petice na podporu Dominika Duky a za prodloužení jeho mandátu. Vážím si totiž pana Duky stále víc, protože je zatím jediný, kdo se postavil proti jevu už zas otřásajícím naší společností, ale o kterém se nemluví. Jde o pocit jedněch, kteří věří že jsou lidmi vyšší kvality, ať již vzdělanějšími či lépe informovanými či prostě kráčejícími jedině správnou cestou.A pan Duka se k tomu vyjádřil už v Magazínu Víkend, příloze HN 22.4.2011. Pan Duka tehdy mluvil jen o křesťanech, ale já jeho slova považuji za obecně platná: Považujeme pan Duka i já za nebezpečný jev, kdy nějaký člověk získá představu, že (jako křesťan) je lepší než ti ostatní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama