Věřit sobě, ne křiklounům

23. února 2018 v 14:47 | František Rozhoň |  Politika ve stylu retro
Věřit sobě, ne křiklounům z politické třídy, ani jejich tvrzení, že oni jsou lepší, neboť mají více informací. Únor 1948 i únor 2018 potvrzují, že více informací neznamená jejich lepší vyhodnocení.
* * *
"Před sedmdesáti lety provedli českoslovenští komunisté puč", podsouvá v pátek 23.2.2018 list Metro čtenářům, tedy i mládeži, která si bere tento list zdarma cestou do škol. S odvoláním na německou historičku Christiane Brenner varující, že pojem 'puč' vyvolává mylný obraz, soudím, že i novinářští hoši a děvčata z dnešní Babišovy mediální stáje v únoru 2018 klamou veřejnost jako 'českoslovenští komunisté' v únoru 1948.

Únor 1948 'komunisté' založili mimo jiné na opakování triku, kterým úspěšně delegitimizovali výsledky voleb. Poprvé to bylo v roce 1946, kdy Demokratická strana Slovenska získala významných 43 parlamentních křesel, načež začala padat ostrá obvinění ze strany 'komunistů,' že Demokratická strana prý otevřela dveře hlinkovské reakci. Jednání o vládě pak provázely ataky a úvahy, že obvinění přece nemohou vládnout; s podporou špiček českých nekomunistických stran 'komunisté' uspěli aspoň v tom, že v rozporu s výsledky voleb byla podstatně omezena moc opozice ze strany slovenských národních orgánů. Podruhé 'komunisté' trik použili v únoru 1948 poté, co snad ve snaze vyvolat předčasné volby někteří ministři podali demisi, demisi však podalo příliš málo ministrů na to, aby jejich akce znamenala pád celé vlády. 'Komunisté' začali chrlit obvinění, že nekomunisté zrazovali lid, vyjelo i komando StB k prohlídce sekretariátu národně socialistické strany ve snaze dokázat, že se tam připravoval ozbrojený puč. A jak uvádí Karel Pacner v "Osudových okamžicích Československa", samozřejmě zbraně museli "najít" - ty co tam sami donesli; druhý den o tom referovaly komunistické listy na prvních stránkách. Tak byl vydán masám 'příkaz svědomí' - obviněné nenechte vládnout. Špičky nekomunistických stran na to v únoru 1948 nedokázaly reagovat, proto souhlasím s hodnocením kancléře prezidenta Beneše Jaromíra Smutného, že koncem zimy 1948 zahynuli jsme na přemíru úcty k stranickým veličinám. Zato novinářští hoši a děvčata potvrdili, proč budou řazeni mezi politickou třídu, neboť se mohou podílet na změně režimu papouškováním obvinění a ignorováním zásady, že vinnými se lidé stávají až po řádném soudním procesu.

Je únor 2018 a snad jen bezpečnostní expert Jan Schneider varuje, že proti ve volbách úspěšnému Babišovi je vedena cílená a komplexní kampaň, a klade otázku: Kdo připomíná Únor 1948?
I mně dnes leccos připomíná Únor 1948. Například současná snaha ve volbách méně úspěšných politiků opakovat trik 'komunistů' opakovaně vedoucí k delegimitizaci výsledků voleb. Co po válce páchala KSČ, Slánský a Gottwald, teď páchá i STAN, Farský a Gazdík. Dnes ti ze STAN tvrdí, že je problémem, aby ve vládě byl obviněný, svá tvrzení však zpochybňují tím, že podle nich musíme být součástí Západu, kde vláda obviněných nevadí - ve Francii vládl obviněný prezident, v Itálii obviněný premiér. Únor mi připomíná i ochota novinářů odpapouškovat dodané pochybné informace, dokonce že i novinářští hoši a děvčata z Babišovy mediální stáje v Metru 23.2.2018 opakují po ČTK, že obviněný vítěz voleb je problém.


Poučení mi z toho vyplývá: věřit sobě, ne křiklounům z politické třídy. Nevěřit ani jejich tvrzení, že oni jsou lepší, neboť mají více informací. Únor 1948 i únor 2018 potvrzují, že více informací neznamená jejich lepší vyhodnocení. Na referendu nechat odpověď na otázku, zda obviněný ve vládě problém NENÍ, jako na Západě, nebo JE, jak tvrdili 'komunisté' před Únorem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 23. února 2018 v 15:04 | Reagovat

To jsem nečetl, ale chci ti přidat komentář. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama