Březnová poučení

27. března 2018 v 16:20 | František Rozhoň |  Politika ve stylu retro
11. března 1948 zklamala poslední pojistka, chránící u nás demokracii západního typu, v níž se národy smí hlasováním vměšovat i do vlastních záležitostí. Demokraticky zvolený parlament tehdy jednomyslně podpořil Gottwaldovu vládu 'obrozenou' za pomoci vhodně zpracovaných mas. 'Komunisté' se pak dál zaklínali svobodou a demokracií, ale ta slova měla jiný význam než dosud. Lid prý byl 'osvobozen' od vykořisťování buržoazií, ale terorem nejen proti těm, které 'komunisté' měli za nebezpečné. Prý nejvyšší formu demokracie zajišťovala v každých volbách "jednotná kandidátka", na níž prý všichni měli své zástupce.

I v čase oslavovaného Pražského jara, v březnu 1968, se potvrdilo, že není pravda, co je psáno v Ústavě - že veškerá moc patří pracujícímu lidu. Když 22. 3. 1968 prezident A. Novotný rezignoval na funkci; rezignaci přijali a nástupce vybrali 'lídři komunistů'. Přesto nastalo krátké politické uvolnění, kdy lid nemusel být jednotný. Byl tu jak pokus o návrat k západní demokracii, v níž se národy vměšují do vlastních záležitostí, tak snaha z lidu, prý zdroje moci, dál někoho vylučovat, zejména 'komunisty'. Oba tyto trendy oživilo i další uvolnění, odstartované lží o smrti studenta M. Šmída. Vítězí trend druhý, neb je 'návratem k západní demokracii'. Ta se však v mezičase změnila:
● Již 29 let má zas zelenou BOJ - proti 'komunistům', proti 'nenávisti v nás', i proti 'národům', které se stále chtějí vměšovat do vlastních záležitostí. O naší 'nesvéprávnosti' nám psal i někdejší poslanec ODA a pak 'konzervativec-antikomunista' Č. Hofhanzl. Letos zazněl z 'prozápadních kruhů' kolem Hofhanzla i názor shodující se s postoji 'komunistů' roku 1948, že těm, kteří z jejich pohledu volí nesprávně, by mělo být v zájmu demokracie suspendováno volební právo.
● Kunderův "Žert" už zas není minulostí - zda se bude za vtip zítra střílet či věšet, ptá se v březnu 2018 u nás exministryně Daniela Kovářová, podobně se ptají i ve Švédsku.
Nové nařízení bruselské věrchušky 'na ochranu osobních údajů' začne u nás platit 25.5.2018 i bez schválení naším parlamentem. "Znemožní například práci novinářů", stěžuje si v Metru 23.3.2018 T. Hauptvogel; proto se žádá, aby právo neplatilo pro všechny - konkrétně, aby toto nařízení neplatilo třeba pro byrokraty a novináře.
● Národy Evropy se mohou "osamostatnit" nedemokraticky, za pomoci bombardujících vojsk NATO - důkaz Kosovo. Odtrhnout se demokraticky hlasováním obyvatel v referendu není dovoleno - důkaz Krym či Katalánsko. To, co západní demokracii dlouho zdobilo, hlasování bez souhlasu věrchušky a následná výzva věrchušce "jednejte s námi o tom, co my chcem", bylo např. ve Španělsku prohlášeno za protiústavní vzpouru s trestem až 25 let.
● Zásluhou EU prý tu vládne dlouho mír - to zní absurdně teď pří výročí napadení Srbska.
● Protože se v Británii něco stalo Sergeji Skripalovi a jeho dceři, na žádost Británie i Česko za to trestá Rusko, i když Britové také oznámili, že vyšetřování potrvá celé měsíce.
● V syrském Afrínu bomby člena NATO - Turecka - zabíjejí civilisty a statisíce dalších civilistů opouští své domovy; turecký prezident prohlašuje za teroristy i Turky, kterým se tohle nelíbí. Představitelé EU se zjevně řídí úslovím, že jen malý zločin je zločinem, velký je "statistikou", a domluvili si s pachateli přátelskou schůzku ve Varně. Proti schůzce, projevu pokrytectví, protestuje např. prof. Keller.

To vše zásadně dělí zdejší společnost. TOPka a parta kolem ní kandidovaly ve volbách s programem proti 'bubákům', kterým se nelíbí staronové zaklínání svobodou a demokracií se zavrženíhodným významem těch slov.

Oponenti naopak hlásí "Dáváme eurobolševikovi rok. Maximálně dva!" či "Ostatně soudím, že EU v polisabonské podobě musí být zničena." Podpořila je i církev katolická, která v Evropě po staletí oponuje moci státní a tím přispívá k rozvoji svobody. Podle nové zprávy Observatoria sociální nauky Církve je současný vývoj v EU nebezpečný, neboť v základech EU je stále "jakobínský ideál elity", historicky spojený s první evropskou "totalitní demokracií". Po brexitu totiž současní 'eulídři' potvrdili důležitost Manifestu italských 'komunistů' pro EU, hovořícího o "revolučním a socialistickém evropském projektu řízeném avantgardní politickou skupinou", zastupující "dosud nepřipravené národy".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama