Co s nimi?

22. března 2018 v 19:56 | František Rozhoň |  Politika ve stylu retro
Politická scéna je v rozepři důkladnější, než hádka Třech strážníků Wericha, Ježka a Voskovce. Strany, které vznikly způsobem tradičním, tedy k projevování a hájení zájmů určitých skupin obyvatel, jako SPD či ANO, dostávají nelichotivé nálepky a demonstrují proti nim menšiny prohlašované za impozantní. Stranám neúspěšným ve volbách jde teď asi hlavně o koryta, napovídají to taky menšiny prý impozantní demonstrující proti "nevratným kádrovým změnám". Že teď je 'zvyklostí' takhle jednat, naznačuje i česká Wikipedie - nepíše, že úkolem stran v demokracii by mělo být nabízet řešení problémů a vize pro budoucnost, a s nimi soutěžit ve volbách, ale wikipedie hned v úvodu charakterizuje partaj, jako politickou organizaci, která nominuje kandidáty do veřejných úřadů pod svým vlastním jménem.

V rozepři se používají metody mně odporné už před Listopadem - jako StB rušila setkání oponentů (při pohřbu) pomocí dozorujících vrtulníků, teď aktivisté ohlušují setkání s prezidentem (v Lipníku n/B.) nahranou Modlitbou pro Martu a tehdy ani teď to prý není ani přestupek. Kritický názor (i prezidenta) je zas vydáván za něco za hranou, jak pravil poslanec ústavně právního výboru, nebo za projev nemocného člověka, jak pravila členka několika sněmovních výborů a podvýboru; kritické názory obyčejných lidí to však kdysi ani nyní neumlčuje (současné příklady zde, zde a zde ).

Politická scéna prý bránící svobodu a demokracii dnes ve shodě s fašisty, odpůrci svobody jednotlivce a svobodného hlasování, předvádí především "princip boje", a já souhlasím s odkazem Ed. Beneše, že princip boje je zásadně principem rozvratným, negativním, jen na něm se organisovaná a normálně fungující společnost vybudovat nedá.

Pře dávných Třech strážníků pomohla zlodějům, kteří lehli na strážnici do postelí. Pře dnešní politické scény v USA už vyvolává obavy z druhé americké občanské války, v ČR sice ještě tak daleko nejsme, ale každopádně politická scéna kromě podněcování společnosti k rozporům také popírá ústavní princip, že státní moc slouží všem občanům a lze ji uplatňovat jen v případech, v mezích a způsoby, které stanoví zákon.

Co s takovými politikáři? Jak je pro začátek aspoň přinutit, aby místo vzájemného boje začali spravovat naši zem?

Protože námi zvolení se v rozumném čase po volbách nedohodli na vytvoření vlády schválené Sněmovnou, možná by pomohla naše 'pomoc poslancům při plnění jejich úkolů' v podobě blokády Sněmovny. Aby námi zvolení do dohody o vládě nemohli ze Sněmovny ven, tedy řešení připomínající volbu papeže, kdy jsou volící kardinálové také ve zlaté kleci, pokud se neshodnou. Dalším naším úkolem bude ve volbách nedat hlas stranám, jejichž vizí je "s kým na správě země spolupracovat nebudeme".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama