Je něco horšího, než fyzické násilí

9. března 2018 v 11:15 | František Rozhoň |  Politika ve stylu retro
Že Policie občas sáhne k násilí, je fakt. Opakovaně slýcháme zejména o zásazích proti demonstrantům v osmdesátých letech. Já však nezapomínám ani na polistopadové zásahy se zraněnými. Mluvil jsem s mládeží postiženou zásahem proti ní při technopárty pod Přimdou, byl jsem při "vynášení starých politických vězňů" od přerovského soudu. Pokud vím, pouze po jednom z těch zásahů následovala omluva.

Pár zasahujících policistů se v listopadu 1989 v Praze zachovalo profesionálně, v souladu s předpisy sice nejprve splnili rozkaz, ale pak se ozvali. Byl jsem jedním ze statisíců, který na Letné jejich omluvná vysvětlení slyšel. Omluvy, pokud vím, byly tehdy lidmi přijaty. Až dnes 'lepší lidé' dělají svět černobílý a mluví jen o tehdejší stoprocentní zrůdnosti.

Pohotovostním útvarem 'Veřejné bezpečnosti', jehož příslušníci zasahovali, podle mailu, který mi přišel, prošel i Oldřich Martinů, a tato "skvrna" nevadila tomu, aby ho 'lepší lidé' jmenovali policejním prezidentem a generálem. Ta "skvrna" však vadí u dalšího tehdejšího příslušníka Zdeňka Ondráčka.
Pan Ondráček po Listopadu taky makal u policie a na vnitru, a to tak dobře, že má prověrku na přísně tajné, řadu akademických titulů před a za jménem. Podle zákona psaného i zvykového 28 let zásahu by se na pana Ondráčka proto mělo hledět jako na člověka s čistým trestním rejstříkem. Pan Ondráček byl loni zvolen i poslancem. Zásadní rozdíl mezi pány Martinů a Ondráčkem je v tom, že první dostal mandát od 'lepších lidí' a druhý 'jen od lidu'.

Když se novináři prohlásili za 'übermensche', začal novinář Ondřej Neff nadávat jen Ondráčkovi, že je Mlátička, (např. zde či zde), případně že je Obušek bušící do poslanců. A já si vzpomínal na to, co mi vykládali výše zmínění staří političtí vězni - že takhle se chovali grázlové, 'vychovatelé' v poúnorových lágrech.

Podle řady politických vězňů i takoví grázlové si vybírali okamžik ze života vyhlédnuté oběti, zhodnotili ho po svém co nejvíce ponižujícím způsobem, a ponižující 'nálepkou' pak na oběť útočili, útočili, útočili… Vyhlédnuté oběti tyhle útoky bez fyzického násilí přitom bolely daleko víc než útoky fyzické. Ty fyzické zpravidla přebolely rychleji.

Slova naší Ústavy o odhodlání chránit a rozvíjet duch nedotknutelné hodnoty lidské důstojnosti, se tak vinou O. Neffa a jemu podobných mění ve VELKOU LEŽ. Řada lidí však na tu LEŽ skočila a 'pobouřeně' žádala Ondráčkův odchod z volené funkce.

Podle politického vězně a spisovatele Jana Beneše princip takové ústavní VELKÉ LŽI je princip leninský, Stalinem uvedený do perfektní funkce. Dobrými žáky těch dvou zdají se O. Neff a podobní útočníci na důstojnost lidí. Jen nevím, proč se takovým 'lepším lidem' někdy říká 'Pražská kavárna'.


Podle mne, když už se se v kavárně ponižuje, ponižuje se aspoň s noblesou. Dnešní 'lepší lidé' se často zaštiťují panem V. Havlem, proto jsou pro mne 'havlistickou šlechtou'. Mají totiž nejen nezdůvodněný pocit nadřazenosti, ale i způsoby 'sparťanské šlechty', neboli rowdies vydávajících se za podporovatele (fotbalu a jedině Sparty), ale usilujících o ovládnutí prostoru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama