O Demokracii nezaložené na zcela svobodné diskusi

14. března 2018 v 19:26 | František Rozhoň |  Politika ve stylu retro
Ani Urválek, Vaš a Polednová nebyli stoprocentně zlí, dovolovali lidem vyslovovat i některé kritické názory, dobový rozhlas např. potvrzoval, že lze kritizovat "nedostatek drobných".
* * *
Staronový prezident Miloš Zeman, snad proto že od 'činitele Charty 77 a filosofa' v rámci nezdůvodněného napadání mnoha lidí dostal nálepku "stařecky konfrontační", při druhé inauguraci nepronesl projev 'nerozdělující' čili sterilní tak, že by v něm bylo těžké hledat chybky. Prezident promluvil podle mne správně, když nevynechal témata zpochybňující, že tu byl nějaký Listopad 1989.
Podobně jako současný prezident se ani já v případě 'veřejnoprávních médií' neřídím heslem "ruce pryč od novinářů". Nehodnotím sice 'veřejnoprávní televizi', neb tu znám jen z nereprezentativních vzorků sledovaných o vánocích v hotelovém pokoji, ale 'veřejnoprávní rozhlas' jsem zjevně už dokonce ovlivnil(!!!). Stanice ČRo2 nedávno opravila své 'úplné a objektivní zpravodajství' po mém upozornění, že žádné volby by u nás nebyly platné, kdyby platilo, co 'veřejnoprávní' vypráví ve 'zpravodajství'. Současnému 'veřejnoprávnímu zpravodajství' ČRo2 se směji průběžně, např. když opakovaně blábolí, že současná vláda a ministři jsou v demisi, ač demisi nepodali. Za nebezpečné a Samet zpochybňující považuji, že jakýsi papaláš 'veřejnoprávní stanice mluveného slova' si dával stejné úkoly, jaké rozhlasu dávala Strana - že lidé nepotřebují prosté zpravodajství, aby se na základě informací utvářeli vlastní názor, ale má jim být podáván ucelený (správný) názor. Už před léty jsem žádal ČRo, že takové 'kvality' nemusím financovat, ať za mne zákonnou povinnost platit právě jim plní jiní, např. ti, kteří z 'kvality' mají prospěch; odpověď čekám marně.

Podobně jako současnému prezidentovi i mně vadí dosud vždy mylné, ale manipulující 'politicko-demografické prognózy', podle nichž měli nejprve vymřít všichni oponenti KSČ, později ti považující se po Sametu dál za "komunisty". Teď 'prognózoval' Jiří Pehe, že tak končí ti volící Miloše Zemana.
Zeman v projevu vyjádřil od politika očekávatelné vize, kam také napřít síly, a tím pomohl odhalit ty, kteří ještě teď zastávají názor podle mne totalitní, že nemají znít jiné názory než jim milé. Vladislavský sál opustila skupina těch, kteří slíbili 'neuhnout při obraně demokracie'. Odešel i v Praze zvolený poslanec a člen ústavně-právního výboru Dominik, který mne dosud upoutával především neobvyklým účesem. Podle listu Metro 9.3.2018, odvolávajícího se na ČTK a iDNES.cz, měl Dominik 'vysvětlit' že, "Útok na nás jako stranu se dá přežít ale útok na nezávislá média je za hranou."

Prezidentův údajný útok na Dominikovu Stranu hledám marně, ale vím jistě, že Dominikovo přesvědčení, že kritický názor je za hranou, zněl už za mého mládí. Ve vykonstruovaných politických procesech si ho nechali potvrzovat soudy takoví příslušníci dobové 'elity' jako byli Josef Urválek, Karel Vaš či Ludmila Polednová-Brožová. Z okolností proto soudím, že Dominik a jemu podobní nebrání demokracii, ale 'Demokracii' nezaloženou na zcela svobodné diskusi.

Ani Urválek, Vaš a Polednová však nebyli stoprocentně zlí, dovolovali lidem vyslovovat i některé kritické názory, dobový rozhlas např. potvrzoval, že lze kritizovat "nedostatek drobných". Budou Dominik a jemu podobní taky tak trochu hodní?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama