Odkaz Václava Kopeckého

16. března 2018 v 17:36 | František Rozhoň |  Politika ve stylu retro
Proměna západního člověka pokračuje. V opak svého původního významu se zde změnily Vánoce a mění se i Velikonoce, mnozí kupují, na co nemají; jí, co neprospívá životu; a přijímají informace neprospívající soužití.
A právě rezort 'informací' ministra Václava Kopeckého dezinformující od války do r.1953, mí rodiče považovali za snad hlavního viníka Února 1948. Rodičům za pravdu dali i bolševici tím, že nejprve Kopeckého ocenili a ještě za jeho života po něm pojmenovali rušné pražské náměstí, ale později ho poct sami zbavili.
Už v únoru 1946 - podle historika Jiřího Pernese - novináři včetně renomovaného Ferdinanda Peroutky odsoudili studenty protestující proti v Brně manipulaci s fakty deníkem Rovnost. Podle Pernese pak aspoň F. Peroutka zanedlouho pochopil, že Rovnost lhala a studenti byli v právu, a opravil se v úvodníku "Spadl list ze stromu - a bylo zemětřesení".
Podle Karla Pacnera v únoru 1948 komunistické listy na prvních stránkách referovaly o zbraních údajně nalezených v sekretariátech národních socialistů, a protože šíření nekomunistického tisku bylo blokováno, lid měl k dispozici jen 'logické zdůvodnění', proč to 'reakce' myslí s lidem zle a proč se dělníci v Milicích ozbrojují k obraně továren. Po únoru 1948 pak (de)zinformační rezort jednohlasně 'logicky zdůvodňoval' lidem, proč mají žádat kruté tresty pro 'nepřátele lidu s jinými názory', např. JUDr. Miladu Horákovou. K Únoru 1948 přispěl V. Kopecký i osobně tím, že navrhoval řešit obavy Strany ze ztráty vlivu po příštích volbách a také vládní krizi ukončením všech jednání zastupitelů a 'zmobilizováním mas'.
Odkaz Václava Kopeckého - řečeno postaru -zjevně naplňuje současná mediální masáž Čechů a Slováků. Politici prý demokratičtí u nás odmítají parlamentní spolupráci s oponenty, zato jsou mobilizovány masy. Ty za zvuku hesel o 'boji za rovné příležitosti' horlí za 'možnosti zásadně nerovné'. Pro tzv. média a zejména mediální veřejnoprávní molochy hlasitě požadují právo zcela svobodného vyjadřování, přičemž kritická hodnocení běžná pro ostatní pracující jsou prý potlačováním svobody slova. Titíž horlivci mlčí k potlačování svobody slova jiných lidí rychlým mazáním mnoha názorů na internetu proto, že někdo mocensky vlivný by mohl názor považovat za závadný a provozovatele netu by čekala mastná pokuta. Horlení jako kdysi povzbuzují 'logická zdůvodnění'.
Jedno takové, podle mne vážně narušující soužití, sepsal pro Neviditelného psa 15.3.2018 jeho šéfredaktor Ondřej Neff. Neff ve stylu zloděj křičí chyťte zloděje podle mne lže a balamutí lidi tvrzením, že to prý prezident "Zeman je delegován balamucením lidí a lžemi". O. Neff zde zjevně lhal nejen tím, že připisoval jen Zemanovi vady, které já jako volič jsem našel na straně opačné; ale nově i tvrzením, že prezident svůj triumf "ve středu večer oslavoval v utajení". Já totiž už dřív četl, kde, kdy a také s kým bude prezident ve středu slavit. Ač i na Neviditelném psu jsou články kritické k ČT, mj. zde, prezidentu Zemanovi Neff měří zcela jiným metrem. Neff ho obvinil, že kritikou prý "jen na plná mluvidla vyjádřil to, co jiní ve skrytu zamýšlejí: totiž zakroutit veřejnoprávním médiím krkem."
O. Neff se nespokojil s tím, že bohatou fantazii spisovatele sci-fi využívá i v publicistice. On potvrdil, že nerozumí pluralitní společnosti, neb napsal: "Tisíce lidí na ulicích, protesty, petice, projevy. Přeje si někdo důraznější důkaz, že Miloš Zeman je člověk svou osobností nezpůsobilý vykonávat funkci…" V pluralitní společnosti je normální, že tisícům nevoní, co si zvolí miliony. Zastupitelé pak mají společně hledat způsob, jak uspokojit většinu společnosti, a ústava předepisuje, jak řešit skutečné excesy. Tvrzením, že jen jiné hodnocení relativně nevelkou mobilizovanou skupinou je důkazem nezpůsobilosti hodnoceného, Neff a podobní dnes formují společnost podobně jako dříve Lenin, Mussolini, Hitler.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama