Od té doby válka je mír

10. května 2018 v 19:58 | František Rozhoň |  Politika ve stylu retro

8. května 2018 rozhlasový pořad Dobré ráno s Dvojkou a Václavem Větvičkou přerušilo 'úplné a objektivní veřejnoprávní zpravodajství'. 'Pravdomluvec' ohlásil mimo jiné, že 8. května 1945 v Evropě skončila válka.


Mluvil v duchu zákona, který vyhlásil Den vítězství, a stanovuje ho tu na 9. května, jindy na 8. května, podle toho kterým směrem se schvalovači zákona právě hrbí. 8. i 9.května 1945 vstoupila v platnost kapitulace Německa podle některé z kapitulačních listin.


Válčení však dnem vítězství neskončilo. Kapitulace znamenala, že spojenci měli ukončit ničení Německa a boj proti Němcům. Neznamenala však konec ničení a bojů páchaných Němci. Na našem území se tak 'v míru' tvrdě válčilo např. na Příbramsku s wehrmachtem, leckde a déle pak s aktivisty werwolfu, 'neziskovky' neuznávající porážku 'árijských nadlidí' 'slovanskými podlidmi' a slibující "českými lebkami vydláždit Václavák".


Na 'árijce' trestající např. schvalování atentátu na Heydricha, už před únorem 1948 navázali mocní našinci trestající neschvalování politiky Sovětského svazu a KSČ. Na werwolfy v čase února 1948 navázaly Akční výbory Národní fronty, které bez soudních rozhodnutí 'likvidovaly reakci'. Že za pouhý názor se po únoru 1948 trestalo i smrtí, dokládá osud Dr. Milady Horákové. Později přitáhla vojska spojenců, jako kdysi wehrmacht, a jala se také našince 'dozorovat'. Ti, kteří tehdy ovládali zemi, si říkali 'předvoj'; po 17. 11. 1989 formálně kapitulovali, mnozí z nich si však dál jako 'elity' užívali či dokonce užívají toho, jak chutná moc.


Dnes slyšíme především od mladých, co mají naučeno: že "zásluhou EU" žijeme již desítky let v míru, a že nikdy se nežilo lépe než teď. Ve skutečnosti však člověk s jiným názorem už zase "není jen člověk s jiným názorem, ale nepřítel". Jednotky naše i spojenců" na podporu šťastné budoucnosti 'všech' páchají v různých koutech světa "drtivé údery". I v zemi dnes 'nejpokrokovější', v Berkley v USA, už (loni) demonstrativně pálili transparent "svoboda slova" - ta je svoboda je zas nepřítelem, neb umožňuje vyslovovat postoje podle někoho závadné.


U nás dnes už 'proevropští' a 'proameričtí' aktivisté zvládají 'chvíle nenávisti'. A krutý teror stalinského stylu páchaný 'předvojem', proti kterému na podnět z tehdejšího Západu pozvedli zbraně např. bratři Mašínové, měli lidé bez odporu akceptovat - podle 'filosofa' a prezidentského kandidáta Jana Sokola bratři Mašínové vyhodnotili mylně, válka nebyla a proto měli všichni dodržovat zákony zločinného režimu, prý "ne kvůli státní moci, ale kvůli soužití mezi lidmi".


Něco takového mi proběhlo hlavou po slovech 'pravdomluvce' z ČRo, že 8. května 1945 v Evropě skončila válka. Já jsem naopak usoudil s Orwellem, že od té doby válka je mír.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama