Preventivní vraždy a jiné demokratické postupy

6. června 2018 v 17:01 | František Rozhoň |  Politika ve stylu retro

Zápotocký ujistil lid, řečeno dnešní terminologií, že informace o chystané měnové reformě jsou fake news šířené třídním nepřítelem. Den poté, 30. 5. 1953, oznámil premiér, že měnová reforma začíná, takže fake news nešířil nepřítel, ale sám náš prezident. Měnová reforma si vysloužila označení velká peněžní loupež, kdo měl našetřeno na kolo, mohl si nyní koupit stěží koloběžku; ale byla i ukázkou, jak se lidem měřilo různě - zásadně odlišná pravidla platila např. pro komunisty a podnikatelské subjekty režimu milé, jiná pro nestraníky a subjekty soukromě hospodařící. Fake news a různé metry nezmizely dodnes. Jako fake news se ukázala zpráva třídních přátel z Ukrajiny, země kde také vládne oligarcha, že byl zastřelen ruský opoziční novinář Arkadij Babčenko. Za to, aby se různým lidem zas měřilo různě, 5. 6. 2018 demonstrovaly v Česku tisíce lidí, kterým prý záleží na demokracii a proto odmítají uznat výsledky demokratických voleb, pokud jim nejsou milé.


Ač jsme součástí Západu, kde mohli (třeba v Itálii a Francii) být "lídry" lidé i opakovaně trestně stíhaní, naši demonstranti považují za nepřípustné, aby totéž platilo u nás pro vítěze voleb Babiše. Ač západní lídři (např. Angela Merkel) jezdí na Východ daleko častěji než náš prezident Zeman, naši demonstranti věří, že co je ve velkém dovoleno Merkel, není dovoleno Zemanovi ani v malém, on je prý "pupínkem, který je třeba vymáčknout." Co nás při vymačkávání asi čeká, už naznačil jeden z těch , kteří demonstrace propagovali a sám má zkušenosti se zabíjením co nejvíce ranivým.


Myslíte, že to vidím příliš černě, že zabíjet nechává jen Rusko a ne demokratický Západ? Probuďte se, že v zájmu demokratické země mohou být i preventivní vraždy, potvrdila zpráva čtk z Izraele, která se pak objevila i na netu.


Tak si tu žijem, sice s větším materiálním komfortem než dřív, ale v atmosféře února 1948. Tak jako tehdy praktiky 'spojence' zaslouží spíše protest než spojenectví, tak jako tehdy se jedna parta 'ostrých hochů' pokouší druhou, legálně zvolenou, vymáčknout od moci tím, že proti ní poštve do ulic lid.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama